Teşvikler

Şirket kuruluş aşamasına geçmeden kurmak istediğini şirket türüne uygun teşvikleri araştırmak önem arz etmektedir. Şirket kuruluşunu gerçekleştirdikten sonra birçok teşvikten mahrum kalabilirsiniz. Ayrıca, ilgili teşvikler kuracağınız şirket türüne göre değişkenlik göstereceğinden, şirket türünü belirlemeden önce teşvikler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Örneğin; KOSGEB girişimcilik desteklerinden yararlanmak için şirket kuruluşunu gerçekleştirmeden önce ilgili sertifikaların alınması gerekmektedir. Aksi halde KOSGEB teşviklerinden mahrum kalırsınız.  Aynı şekil de Sadece şahıs şirketlerine mahsus olmak üzere 29 yaşını aşmayan kişilere yönelik olarak genç girişimci teşvikleri bulunmaktadır. Bu teşvik kapsamında 3 yıl vergiden muaf (75.000 TL’ye kadar) olmakla birlikte 1 sene boyunca bağ kur primi (10.200 TL) devlet tarafından karşılanmaktadır. Son olarak, yeni işe aldığınız bir personelin SGK Teşvikleri’ni sorgulamazsanız ciddi devlet desteklerinden mahrum kalabilirsiniz.

Eğer ki hali hazırda var olan şirketinizi geliştirmek istiyorsanız Ticaret Bakanlığının Kolay Destek programı kapsamın da ki teşvikleri sizin için en uygun olanıdır.

Ya da teknoloji ağırlıklı yeni fikriniz var. Sermaye ihtiyacı ve fikrinizin ticari kapasitesini görmek istiyorsunuz bunun için de TÜBİTAK destekleri tam olarak size göre devlet desteğidir.

Destekler hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz ilgili makalelerimizi okuyabilir veya bizim ile iletişime geçerek hemen destek programlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Copyright © 2022 | Imporium | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen®Yazılım